انگشت ایران بازار میلیون تسهیلات اردیبهشت

انگشت: ایران بازار میلیون تسهیلات اردیبهشت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اگر FATF تصویب نشود اوضاع نامناسبی پیش می‌آید / وزیر اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت عدم تصویب FATF فعالیت بانکی خارج از سوئیفت را نمی‌توانیم انجام دهیم.

اگر FATF تصویب نشود اوضاع نامناسبی پیش می‌آید / وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد: اگر FATF تصویب نشود اوضاع نامناسبی پیش می آید

عبارات مهم : ایران

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت عدم تصویب FATF فعالیت بانکی خارج از سوئیفت را نمی توانیم انجام دهیم.

به گزارش منزل ملت، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست امروز (دوشنبه 15 مرداد) فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور راجع به ورود ارز پتروشیمی ها به بازار ارزی گفت: عمده مجتمع های پتروشیمی در اختیار وزارت دفاع، نفت، شستا و تامین اجتماعی است و دولت به دنبال این است که به ارز پتروشیمی ها نظم دهد.

اگر FATF تصویب نشود اوضاع نامناسبی پیش می‌آید / وزیر اقتصاد

وی با بیان اینکه دولت در عنوان بازگرداندن ارز جدی هست، افزود: یکی از عواملی که می توانست به موفقیت گروه دوم ارزی کمک کند، بازگرداندن به موقع ارز پتروشیمی ها و فولادی ها بود؛ لذا در این عنوان حسابرسی ها به صورت تک به تک صورت می گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه مرکزی در وزارت اقتصاد تشکیل شده است که نوع نگرش آمریکا نسبت به تحریم های اعمالی علیه کشور عزیزمان ایران را رصد می کند، بیان کرد: هفته گذشته یکی از کارشناسان آمریکایی و طراحان تحریم علیه کشور عزیزمان ایران عنوان کرده که ترامپ نمی تواند اهداف تحریمی خود علیه کشور عزیزمان ایران را پیاده کند، لیکن اگر نفت کشور عزیزمان ایران تحریم شود، قیمت جهانی این محصول استراتژیک زیاد کردن می یابد و با همان صادرات نفت کم، کمبود درآمد کشور عزیزمان ایران جبران می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت عدم تصویب FATF فعالیت بانکی خارج از سوئیفت را نمی‌توانیم انجام دهیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه 3 طرح و لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص اصلاح نظام بانکی مطرح هست، یادآور شد: امیدوارم این طرح سریع تر در صحن علنی مجلس بررسی شود، البته وزارت اقتصاد و بانک مرکزی نیز طرحی راجع به اصلاح نظام بانکی دارند.

وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد حدود 33 پروژه در حوزه دولت الکترونیک تعریف کرده هست، افزود: دولت درآمد مالیاتی را از 28 هزار میلیارد تومان به 96 هزار میلیارد تومان رسانده و در سیستم مالیاتی بالغ بر 1.3 رکورد ثبت کرده هست.

وزیرامور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه مجلس باید در خصوص مبارزه با پولشویی به دولت کمک کند، تصریح کرد: نشانه تحریم های آمریکا نظام بانکی کشور است و دولت تلاش کرده پیوستن کشور عزیزمان ایران به FATF را در حالت تعلیق نگه دارد و عنوان کرده که 4 لایحه در مرحله اجرایی شدن هست، ولی اگر این لوایح تصویب نشود، کشور عزیزمان ایران در لیست سیاه قرار می گیرد و وضعیتی نامناسب ایجاد می شود و فعالیت بانکی خارج از سوئیفت را نیز نمی تواند انجام دهد.

اگر FATF تصویب نشود اوضاع نامناسبی پیش می‌آید / وزیر اقتصاد

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | اقتصادی | پتروشیمی | وزارت دفاع | وزیر اقتصاد | وزیر امور اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz